Eredeti cím: Dear Wendy
Típus: Vígjáték, Bűnügyi, Dráma, Romantikus
Rendező: John Herzfeld,
Író: Don Winslow, Bob Krakower, Allen Lawrence,
Zene: Tim Jones, Cody King, Richard Kitting, Randy Babajtis, Douglas Murray, Carlie Bergman,
Szereplők: Dick Dandelion (Jamie Bell), Krugsby (Bill Pullman), Freddie (Michael Angarano), Sebastian (Danso Gordon), Clarabelle (Novella Nelson), Huey (Chris Owen), Susan (Alison Pill), Stevie (Mark Webber), Dick’s Dad (Trevor Cooper), Young Officer (Matthew Géczy), Marshall Walker (William Hootkins), Mr. Salomon (Teddy Kempner), Customer (Thomas Bo Larsen),
Játékidő: 105 perc
Kedves Wendy! tartalma:
A „Kedves Wendy!” egy rendhagyó dráma, mely a fiatalok, a fegyverek és az identitás keresése közötti összetett viszonyt vizsgálja egy kisvárosi környezetben. A film egy csoport tinédzser különös és veszélyes szenvedélyének mélységeibe kalauzolja el a nézőt.
Dick, egy magányos és félénk tizenéves fiú, a kisvárosban él, ahol mindennapjai unalmasak és eseménytelenek. Egy napon egy régi, különleges pisztolyra bukkan, amely azonnal megváltoztatja az életét. A fegyver iránti rajongása vezeti össze más, hasonlóan szenvedélyes tinédzserekkel, akikkel együtt létrehoznak egy titkos klubot, ahol a fegyvereikkel gyakorolnak és ahol egymásnak a „duellum partnerévé” válnak.
A klub tagjai között a fegyverek iránti szenvedély nő, ahogy azokban a biztonság, önbizalom és hatalom érzését találják meg. A klub titka azonban egyre nehezebben tartható, és a csoport tagjai különböző, egyre veszélyesebb helyzetekbe kerülnek. A feszültség a kis közösségen belül is nő, ahogy a határaikat feszegetik, és amikor egy tragikus esemény történik, az egész csoportnak szembe kell néznie az élet és halál valóságával.
A „Kedves Wendy!” forgatókönyvét a dán rendező, Lars von Trier írta, aki a „Dogville”, az „Antikrisztus” és a „Nimfomániás” című filmekkel vált ismertté. A film rendezője, Thomas Vinterberg és von Trier az 1995-ben létrehozott Dogme 95 mozgalom alapítói között voltak, melynek célja a filmművészet visszatérése az alapvető értékekhez és a technikai eszközök minimalizálása volt. A „Kedves Wendy!” nem követi a Dogme 95 szabályait, de a film vizuális stílusa és tematikája egyértelműen tükrözi a két rendező közös értékrendjét.
A „Kedves Wendy!” egy erős és provokatív film, amely az ifjúság, a fegyverek és az identitás keresésének bonyolult viszonyát tárja fel. A film gyönyörű vizuális megvalósítása, mély karakterei és éles társadalmi kritikája teszik emlékezetessé. A kiváló forgatókönyv és a kifinomult rendezés kombinációjának köszönhetően a film egy olyan különleges élményt nyújt, amely sokáig a nézők fejében marad. Ajánlott mindazoknak, akik szeretnek elmerülni a filmek mélységeiben és készen állnak egy olyan történetre, ami képes felrázni és elgondolkodtatni.